Potřebuje Vaše firma nutně ušetřit minimálně 1 000 000 korun ročně? Nepotřebuje? Gratulujeme. Ale ani nechce? Vždyť komu by se nehodil více než milion korun na účtu navíc.

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vás stojí personalista? Jeho hrubou mzdu vynásobte 1,34 a získáte superhubou mzdu –skutečný mzdový náklad zaměstnavatele. Také nezapomeňte přičíst náklady za jeho dovolenou, pracovní místo, pracovní pomůcky jako počítač, telefon, případně peněžitou náhradu v nemoci.

Bavíme se tu minimálně o částce 100 tisíc měsíčně, většinou ještě mnohem vyšší. Ročně je váš náklad na personalistu více než milion korun. Opravdu, jste si jisti, že jste využili čas vašeho personalisty do poslední koruny? Opravdu jste ho potřebovali každý den, každou hodinu a minutu pracovní doby?

Víme, bez personalisty to nejde. Šedá eminence, která vám vybírá nové zaměstnance, na jeho správném výběru závisí úspěch vaší společnosti. Protože úspěch se rovná, především mít schopný tým. Nezapomíná ani na vaše již stávající zaměstnance. Protože práce s lidmi je nejsložitější. Když se vám porouchá stroj, dáte ho opravit, ale s člověkem to tak snadné není. A konkurence je nekompromisní a jde stále dopředu. Chcete-li s ní držet krok, musíte se svému týmu věnovat. Starat se o osobní rozvoj zaměstnanců, vzdělávat je a motivovat. Pokud to neděláte, zjistíte, že vaši zaměstnanci přechází ke konkurenci a na inzeráty vám odpovídá, čím dál tím méně zájemců. Firma, která se o své zaměstnance nestará, si pod sebou dobrovolně podřezává větev. Dalším nenahraditelným přínosem personalisty je znalost pracovně právní legislativy. Proplouvá mezi nařízeními a zákony tak, že si ani mnohdy nevšimnete, jak moc dobře to funguje. Všimli byste si, pokud by to přestal dělat a vám by přistála na stole obsílka s milionovou pokutou za porušení některých předpisů.

Ve zdravé a úspěšné firmě to bez dobrého personalisty zkrátka nejde. Ale přestože jeho osoba má strategický význam, není nutné, aby vás stála tolik, jako když je personalista váš zaměstnanec. Využijte proto externích služeb naší Personální ředitelky. Můžete si objednat jednotlivé služby nebo ještě lépe najmout si ji jako vašeho personálního profesionála jako vaši externí Personální ředitelku. Ta vám bude k dispozici, kdykoliv ji budete potřebovat. A naopak, pokud její pomoc zrovna nebude aktuální, nebudete ji platit, na rozdíl od zaměstnance. Může vaši společnost zastupovat v plném rozsahu pracovní náplně Personální ředitelky anebo může působit pouze ve vámi zvolených oblastech, jako taková podpora vašeho stávajícího oddělení. Naše – vaše Personální ředitelka má řadu let zkušeností v praxi a nyní je připravena tyto zkušenosti vložit do vaší společnosti za minimum nákladů, které by vás stálo přijmutí stálého zaměstnance na tuto pozici.

Neváhejte nás kontaktovat. Uděláme práci za vás a vy můžete zatím přemýšlet, kam ušetřený milion investujete.

1) čas při komunikaci s vedoucím, který chce novou pracovní pozici, hledání zdrojů
2) čas při zadávání a energii při komunikaci s médii a grafiky
3) inzertní plochu, webový prostor, čas webmastera
4) čas při odepisování kandidátům, energii při komunikaci s nimi
5) příprava testů, testování, pohovory – další čas
6) komunikace s vedoucím, kterému se líbil uchazeč, co neprošel v testech
7) odpovědi odmítnutým kandidátům, další jednání o podmínkách s vybranými
8) nástup vítězného kandidáta, zaškolení, zapracování