Poradíme vám, jak ušetřit 110 817 korun – a to se už počítá. Podle statistických údajů je nejdražší chybou každého zaměstnavatele špatný výběr zaměstnanců. Průměrný zaměstnavatel 1,5 krát ročně při výběru sáhne vedle. A to bývá drahá chyba. Pokud už vás nebaví stále hledat a platit a hledat a platit, je čas konečně najít.

Pokud je průměrná mzda pracovníka například 24 626 Kč, pak špatným výběrem a rozvázáním pracovního poměru ve zkušební době průměrná společnost utratí za tři měsíce 73 878 Kč. V průměru se u firmy do 20 zaměstnanců udává průměrný počet fluktuace za rok 1,5 zaměstnance. Pokud se tedy ve výběru zmýlíte, přijde tento omyl společnost minimálně na 110 817 Kč. Trochu drahá chyba, že ano? A to nezapočítáme na stranu mínusu čas a tedy i mzdu personalisty, který pohovor provedl špatně nebo cenu inzerce.

Ne každá společnost potřebuje Personální ředitelku na plný úvazek. Některé menší společnosti personální oddělení vůbec nemají. Není vhodné nechávat vybírat zaměstnance někoho jiného než personalistu. Když pak přijde chvíle, kdy potřebujete zorganizovat pohovory, rozhlížíte se, koho byste tímto úkolem pověřili. Většinou vaše volba padne na člověka schopného, komunikativního, u koho jste zvyklí, že zkrátka vše domluví. Přestože jste si vybrali kvalitního pracovníka, není to personalista. Bez ohledu na jeho ochotu a schopnosti, nelze to srovnávat s výkonem profesionálního personalisty. A je to naprosto v pořádku. Neznamená to totiž, že vybraný zaměstnance není schopný, to bývá často právě naopak, ale byl k vám vybraný na jinou práci, od které ho nyní zdržujete. Jeho know how a přínos pro firmu je v něčem úplně jiném, o co vaše firma přichází každou minutu, kdy se musí věnovat něčemu, co mu nepřísluší. A výsledek nikdy nebude stejný jako, když to udělá člověk, který pohovory provádí již řadu let. Ani na uchazeče o zaměstnání nepůsobí důvěryhodně, pokud jej vybírá osoba, která se ale ve skutečnosti ve společnosti věnuje úplně něčemu jinému.

Některé společnosti naopak personální oddělení mají, nicméně pokud pohovory nejsou jejich denní rutinou, pak ocení posilu v osobě Personální ředitelky, která vnese do pohovorů objektivní nadhled a další zkušenosti.

Využijte proto služby naší Personální ředitelky. Nemusíte se o nic starat, vy už jen přijmete nového člena týmu. Personální ředitelka za vás zadá inzerci, vyhodnotí všechny došlé reakce, odpoví každému uchazeči, pozve vybrané zájemce na pohovor, připraví pro ně assessment centrum, ve kterém zadanými úkoly prověří jednotlivé schopnosti kandidáta, připraví pro vás jejich kompletní psychologický profil, provede výběr zaměstnance sama nebo vám pouze představí top kandidáty a následně všem účastníků assessment centra zašle konečné vyrozumění.

Nechte si najít zaměstnance od vaší Personální ředitelky. A vsaďte na jistotu.